امبدینگ

امبدینگ چیست؟ و چرا طرف‌داران زیادی به خود اتخصاص داده است؟

امبدینگ چیست؟ این سؤال معمولاً از متخصصان و جراحان زیبایی پرسیده می‌شود. امروزه افراد زیادی از تناسب اندام خود راضی نیستند و تمایل دارند با کمک روش‌های مختلف به اندام خوش‌فرمی برسند. متأسفانه خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی بدن کار بسیار سختی است که بیشتر افراد در میانه راه از انجام آن منصرف می‌شوند. با پیشرفت علم و ترکیب آن با طب شرقی شاهد کشف امبدینگ یا همان کاشت نخ هستیم.

در این مقاله با بررسی اینکه کاشت نخ چیست، چگونه انجام می­شود و چه کاربردهایی دارد در تلاشیم تا اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین معرفی مزایا و معایب و عوارض انجام آن به شما در گرفتن تصمیم درست کمک زیادی خواهد کرد. به علاوه اشخاصی که می‌توانند از این شیوه درمانی استفاده کنند را معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا سؤالاتتان را پاسخ دهیم.

امبدینگ چیست و چگونه معروف شد

طب سوزنی یکی از معروف‌ترین روش‌های درمانی چین باستان است که اکنون در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود. این روش به قدری مفید است که پزشکان معتقدند با کمک آن می‌توان اکثر بیماری‌ها را درمان کرد. اما مشکل اصلی از جایی شروع می‌شود که متقاضیان این طب نمی‌توانند به صورت متعدد به مراکز انجام آن مراجعه کنند. تأثیر جلسات درمانی طب سوزنی زمانی آشکار می‌شود که بدون از دست دادن یک جلسه نقاط مد نظر تحت فشار قرار بگیرد.

با پیشرفت علم پزشکی و ادغام شیوه درمانی طب سوزنی با علم امروزی، امبدینگ کشف شد. این روش با تحریک مداوم نقاط مد نظر توانسته نیاز بیماران به طب سوزنی را برطرف سازد. در این شیوه درمانی نخ‌های قابل جذب بخیه جراحی جایگزین سوزن شده است. با این تفاسیر دیگر نیازی نیست که بیمار به صورت متعدد به مراکز درمانی مراجعه کند.

برخلاف باور عموم که تصور می‌کنند امبدینگ و استفاده از نخ‌های قابل جذب یعنی بخیه زدن پوست بدن در نقاطی که طب سوزنی انجام می‌شود، باید خدمتتان عرض کنیم که در روش درمانی متخصصان در تلاش‌اند تا با کمک سوزن‌های خاصی نخ قابل جذب را وارد بدن انسان کنند.

جالب است بدانید امبدینگ به روش درمانی ساده و سریع برای لاغری موضعی تبدیل شده و افراد زیادی خواهان استفاده از آن هستند. پزشکان با کشف این روش توانستند آرزوی افرادی که سال‌هاست در حسرت لاغر شدن هستند را برآورده کنند. افرادی که اضافه وزن دارند و مایل‌اند گوشت اضافه بخش خاصی از بدن خود را برای همیشه حذف کنند با کمک کاشت نخ به آرزوی دیرینه خود رسیدند. همچنین از آن برای جوان‌سازی پوست نیز استفاده می‌شود. در ادامه کاربردهای دیگر کاشت را توضیح می‌دهیم.

کاشت نخ
طب سوزنی می‌تواند بیماری‌های زیادی را شفا ببخشد

امبدینگ چگونه مراجعه کننده‌ها را درمان می‌کند؟

اشخاصی که به دنبال لاغری موضعی هستند با استفاده از روش درمانی طب سوزنی در کوتاه‌ترین زمان به این خواسته خود می‌رسند. اما مشکل اصلی از جایی شروع شد که متقاضیان نتوانستند به صورت مرتب در جلسات درمانی شرکت کنند. در قرن حاضر علم به قدری پیشرفت کرده که کاشت نخ لاغری جایگزین سوزن‌ها شد. یعنی درمانگر به جای استفاده از سوزن از نخ لاغری قابل جذب استفاده می‌کند.

چون این نخ‌ها از جنس کرومیک هستند پس از کاشت آن، در طول سه هفته کاملاً جذب بدن می‌شود و اثری ازش باقی نخواهد ماند. در این مدت نقاط مد نظر به صورت پیوسته تحریک می‌شود تا نخ به طور کامل جذب بدن شود. واکنشی که بدن به نخ‌ها نشان خواهد داد همچون واکنشی است که به جلسات درمانی طب سوزنی نشان می‌دهد. شخص دریافت کننده امبدینگ با انجام روزانه برخی فعالیت‌ها نواحی مد نظر را تحریک کرده تا لاغری موضعی تسریع یابد.

پس از گذشت مدت زمان مشخصی که پزشک تعیین می‌کند، شخص تحت درمان دوباره به پزشک مراجعه می‌کند تا با کاشت نخ مجدد دوره درمانی خود را طی کند. نخ باعث می‌شود که غدد درون‌ریز و سیستم عصبی به طور مرتب تحت فشار قرار بگیرد و سوخت ساز بدن افزایش یابد. در نظر داشته باشید این نقاط در بدن هر فردی متناسب با علل چاقی و آناتومیک بدن او متفاوت است؛ لذا فقط پزشک متخصص می‌تواند این نواحی را تشخیص دهد.

گاهی اوقات ممکن است مراجعه کننده از کاربردهای دیگر این شیوه درمانی استفاده کند به همین علت فایده آن تنها در لاغر کردن فرد و از بین بردن چربی‌های زیر پوستی خلاصه نمی‌شود. درمان هر بیمار به صورت شخصی‌سازی و متناسب با تمام ویژگی‌های فرد انجام می‌شود.

امبدینگ
امبدینگ موجب لاغری موضعی می‌شود.

آیا انجام امبدینگ خطرناک است؟

متأسفانه، برخی از مردم با سرعت پیشرفت علم پزشکی دچار هراس شدید می‌شوند. از همین رو با برخی از روش‌های درمانی جدید موافق نیستند. این اشخاص چون با کاشت نخ آشنا نبوده همواره نگران خطرات احتمالی این شیوه درمانی هستند. آن‌ها فکر می‌کنند قسمت‌هایی از نخ در بدن باقی می‌ماند که ممکن است با گذر زمان مشکل‌ساز شود.

لازم به یادآوری است که این نخ‌ها وارد احشا نمی‌شوند و فقط بافت چربی زیر پوستی را تحریک می‌کند. همچنین چون نخ مورد استفاده قابل جذب است در مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ روز پس از کاشت به طور کامل جذب بدن می‌شود و دیگر اثری از آن باقی نخواهد ماند. با در نظر گرفتن اینکه امبدینگ در ایران یک روش جدید برای کاهش وزن است باید در نظر داشته باشید که تنها پزشکان محدودی به طور کامل به این شیوه درمانی مسلط هستند. به همین علت باید برای انجام آن از متخصصان خبره کمک بگیرید تا هیچ‌گونه خطر احتمالی شما را تهدید نکند.

در کمال تأسف گاهی اوقات پزشک معالج به طور دقیق نمی‌داند امبدینگ چیست و چگونه انجام می‌شود به همین علت ممکن است با راهنمایی اشتباه فرد را به خطر بیندازد. پس با وجود اینکه کاشت نخ خطرناک نیست؛ اما اگر درست و اصولی انجام نشود خطرات مختص به خود را دارد.

کاندید انجام امبدینگ چه کسانی هستند؟

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است ثابت کرده افرادی که دارای چربی زیر پوستی هستند از این روش برای لاغری موضعی نتیجه می‌گیرند. یعنی اگر چربی زیر پوستی تحت فشار قرار بگیرد پس از مدتی تحلیل می‌رود. متأسفانه چربی احشایی با این روش از بین نخواهد رفت‌. به عنوان مثال افرادی که دارای چاقی نوع گلابی شکل هستند؛ یعنی در ناحیه باسن و ران تجمع بافت چربی دارند با بهره‌گیری از این روش در مدت زمان کوتاهی به اندام خوش‌فرمی خواهند رسید.

برخی افراد تفاوت چربی احشایی با چربی زیر پوستی را متوجه نمی‌شوند. باید خدمتشان عرض کنیم که چربی‌های زیر پوستی به آسانی قابل لمس بوده و می‌توانید آنها را در دست بگیرید. اما چربی احشایی پشت عضلات شکم قرار می‌گیرد و قابل لمس نمی‌باشد به همین علت با نخ از بین نمی‌رود. متأسفانه چربی احشایی بسیار خطرناک بوده و فرد را در معرض بیماری‌هایی زیادی همچون فشار خون، دیابت و چربی خون قرار می‌دهد. هنگامی که به کلینیک کاشت نخ مراجعه می‌کنید از پزشک خود بخواهید تا روشی را جهت از بین بردن این چربی خطرناک به شما معرفی کند.

نکته: کاندیداهای دیگری برای امبدینگ وجود دارد. مثلاً افرادی که می‌خواهند بدون عمل جراحی فرم بینی خود را تغییر دهند یا اشخاصی که مبتلا به بیماری‌های هستند که با طب سوزنی از بین می‌رود.

کاشت نخ
کاشت نخ چربی احشا را از بین نمی‌برد

امبدینگ و طب سوزنی چه تفاوتی با یک دیگر دارند؟

اگر مطالب بالا را با دقت خوانده باشید متوجه شده‌اید که مبنای روش درمانی امبدینگ همان طب سوزنی است که اکنون به جای سوزن از نخ استفاده می‌شود. این نخ‌ها پس از وارد شدن به بدن دیگر خارج نشده و به مرور زمان جذب می‌شود. فرایند جذب شدن نخ‌ها باعث می‌شود که نقاط مد نظر تحریک شده و همان اثر سوزن‌ها را داشته باشد.

سوزن‌هایی که برای این درمان جدید استفاده می‌شود کمی بزرگ‌تر از سوزن طب سوزنی است. برخلاف طب سوزنی احتمال دارد در هنگام کاشت نخ از جای سوزن یک الی دو قطره خون خارج شود. توجه داشته باشید درد این سوزن‌ها از درد تزریق آمپول کمتر بوده و نیازی به ترسیدن نیست.

با وجود اینکه پزشکان معتقدند هر دو روش نتیجه خواهد داد؛ اما آن‌ها همواره تأکید دارند که طب سوزنی بسیار نتیجه‌بخش‌تر است. امبدینگ برای کاهش چربی بیشتر مخصوص افرادی بوده که از لحاظ زمانی در تنگنا هستند و نمی‌توانند در جلسات درمانی به طور مرتب شرکت کنند.

در چه مواردی از امبدینگ استفاده می‌شود؟

در حال حاضر از کاشت نخ بیشتر برای تحریک نقاطی از بدن استفاده می‌شود که موجب لاغری خواهد شد. اما جالب است بدانید که این روش درمانی برای بیمارانی که دچار فلج مغزی، سکته مغزی، میوپاتی و سندروم روده تحریک پذیر هستند و یا از دردهای عضلانی و اسکلتی رنج می‌برند کشف شد. این دردها با کمک طب سوزنی به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

جدول مزایا و معایب

روش درمان مزایا معایب
امبدینگ یا کاشت نخ · تسکین کمردرد

· درمان سیاتیک

· فرم دهی سینه

· از بین بردن چربی زیر پوست

· فرم‌دهی دماغ

 

· درد اندک

· تورم و التهاب

· کبودی تا ۴۸ ساعت

· پارگی رگ

· خونریزی

· قطره‌ای

· احتمال رخ دادن آلرژی به نخ

 

مزایا و معایب امبدینگ چیست؟

اکنون که می‌دانید کاشت نخ چیست و احتمالاً بتوانید حدس بزنید انجام آن چه فوایدی دارد. اما لازم به یادآوری است که نخ کاشت شده با تمام مزایایی که دارد همچنان معایب مختص به خود را دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مزایا

بیماران هر کدام به دلیلی به کلینیک‌های انجام امبدینگ مراجعه می‌کنند. اگر فردی از فرم بینی خود ناراضی باشد با کاشت نخ می‌تواند بدون جراحی و استفاده از تیغ بینی خود را به خوش‌فرم‌ترین حالت تغییر دهد. برخی اوقات ممکن است فرد از ام و پیکر خود ناراضی باشد به همین علت با مراجعه به کلینیک از پزشک می‌خواهد که چربی‌های زیر پوستش را با استفاده از این روش از بین ببرد.

در نظر داشته باشید گاهی اوقات بیماران برای خلاص شدن از دردهای مختلف از پزشک تقاضا می‌کنند تا برای آنها از کاشت نخ استفاده کند تا نقاط دردناک به صورت مداوم تحت فشار قرار بگیرد. با این تفاسیر نمی‌توان گفت که همه مزایای نخ کاشت شده چیست و هر فرد برای چه چیزی از آن استفاده می‌کند.

امبدینگ
امبدینگ می‌تواند فرم صورت را تغییر دهد

معایب

فرو رفتن سوزن‌ها در بدن باعث می‌شود تا خونریزی قطره‌ای ایجاد شود. همچنین ممکن است کبودی‌های نقطه‌ای نیز بر روی پوست به وجود بیاید که چون وسعت زیادی ندارند پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین می‌رود. در صورتی که پزشک معالج مهارت کافی نداشته باشد در محل کاشت احتمال پاره شدن رگ وجود دارد. اگر رگ‌ها پاره شود باید سریعاً از خونریزی وسیع جلوگیری شود.

امبدینگ چگونه باعث لاغر شدن شکم می‌شود؟

نقاطی که توسط نخ‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و این امر در مدت زمان طولانی موجب لاغر شدن آن قسمت از بدن خواهد شد. همچنین روند هضم و جذب مواد غذایی با قرارگیری نخ‌ها دچار تغییر می‌شود. به همین علت می‌توان گفت که در قسمتی از بدن که نخ قابل جذب وجود دارد افزایش سوخت و ساز چربی‌ها منجر به از بین رفتن چربی آن ناحیه خواهد شد.

جالب است بدانید امبدینگ اشتهای فرد مبتلا به تیروئید پرکار را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و فرد بسیار کمتر از گذشته به خوردن خوراکی روی می‌آورد. افزایش عملکرد کلیه و غدد درون‌ریز نیز باعث می‌شود تا چربی‌ها سریع‌تر از بین بروند. هرچقدر که فعالیت فرد بیشتر باشد این نقاط بیشتر تحریک شده و سریع‌تر لاغری را به شخص هدیه می‌دهد.

کاشت نخ
امبدینگ تیرویید را تحت تاثیر قرار می‌دهد

چه افرادی مجاز به استفاده از امبدینگ نیستند؟

با وجود تمام مزیت‌هایی که این شیوه درمانی دارد؛ اما همچنان اشخاص زیادی هستند که پزشکان به آن‌ها مجوز استفاده از کاشت نخ را نمی‌دهند. لیست زیر تنها بخشی از این افراد است. نباید فراموش کنید که پزشک پس از بررسی آناتومیک بدن و عملکرد اندام‌ها اجازه کاشت را صادر می‌کند.

 • خانم‌های باردار:

بانوانی که باردار هستند به هیچ عنوان نباید از طب سوزنی استفاده کنند. زیرا تحریک نقاط مخصوصی از بدن موجب آسیب رساند به جنین می‌شود. برخی اوقات ممکن است جنین آسیب نبیند؛ اما به مادر آسیب جبران‌ناپذیری وارد شود.

 • افراد دارای آلرژی:

اشخاصی که سابقه آلرژی دارند و به نخ‌های بخیه واکنش نشان می‌دهند به هیچ عنوان نباید از کاشتن نخ استفاده کنند. زیرا این نخ‌ها وارد بدن می‌شوند و امکان خارج کردن آن‌ها وجود ندارد.

 • شخصی که در طی یک ماه اخیر تجربه جراحی شکم داشته باشد:

چرا که امبدینگ باعث می‌شود تا شکم بیش از پیش تحت فشار قرار بگیرد. این فشار روند بهبود و درمان را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد.

 • بیماری‌های قلبی:

اشخاصی که از بیماری قلبی رنج می‌برند یا عمل جراحی قلب باز داشته‌اند نباید از این روش استفاده کند. همچنین اگر در قلب آن‌ها باطری کار گذاشته شود نیز مجاز به انجام طب سوزنی نیستند.

 • عفونت:

اگر عفونت‌های پوستی در محل کاشت وجود داشته باشد نباید به هیچ عنوان از این روش درمانی استفاده کرد.

 • ناراحتی پوستی:

اگر پوست با کوچک‌ترین اتفاق تحریک شود یا ناراحتی پوستشان تشدید گردد مجاز به استفاده از نخ نیستند. به عنوان مثال اگزما یک ناراحتی پوستی شدید است که مبتلایان به این بیماری نباید نخ کاشت کنند.

 • کودکان زیر ۷ سال:

چون از سوزن می‌ترسند و تجربه استفاده از نخ جراحی ندارند بیشتر از سایر مردم در معرض خطر هستند.

 • در صورت وجود ضایعات ناشناخته در نقطه مد نظر

طب سوزنی یا کاشت نخ؟

باید خدمت افرادی که همچنان با سؤال طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ روبرو هستند عرض کنیم که جواب این سؤال بستگی به موارد زیادی دارد. پزشک پس از بررسی علائم بالینی بیمار، دلیل استفاده از این روش‌ها و شرایط توده‌های بدنی می‌تواند جواب دهد. برخی افراد از طب‌های شرقی فقط برای افزایش زیبایی پوست و تناسب اندام استفاده می‌کنند؛ اما گاهی اوقات از این طب برای درمان بیماری استفاده خواهد شد.

کاشت نخ
توده‌های بدنی با کاشت نخ دستخوش تغییرات می‌شوند

کاشت نخ چه عوارضی دارد؟

اکنون که می‌دانید امبدینگ چیست و چه کاربردهایی دارد لازم است از عوارض آن نیز مطلع باشید تا با اطلاعات کامل تصمیم بگیرید. سوزن‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شود بسیار نازک هستند به همین علت هنگام فرو رفتن در بدن درد ندارند. این سوزن‌ها در اندازه‌های متفاوتی طراحی شده به همین دلیل متناسب با وزن بیمار از یک مدل خاص آن استفاده می‌کنند. سوزن‌های نامبرده عارضه خاصی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. گاهی اوقات کبودی بسیار کمی مشاهده می‌شود که پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین خواهد رفت.

در فرایند کاشتن نخ چون سوزن‌ها اندکی بزرگ‌تر هستند احتمالاً کبودی‌ها شدیدتر باشد و مدت زمان طولانی‌تری بر روی بدن باقی بماند. عوارض امبدینگ درد و کبودی شدید بوده که رخ دادن چنین اتفاقی بسیار نادر است. این عوارض تنها در صورتی رخ می‌دهد که کاشت نخ توسط فرد بدون تجربه انجام شود.

اگر کاشت توسط شخص بدون مهارت انجام شود ممکن است عفونت و پارگی رگ نیز رخ دهد‌. گاهی اوقات احساس گرما و گر گرفتی تا چند ساعت پس از کاشت رخ می‌دهد. برای جلوگیری از رخ دادن چنین احتمالاتی به شما پیشنهاد می‌کنیم در کلینیک‌های معتبر روند درمان را پیگیری کنید.

امبدینگ چه کاربردهایی دارد؟

همان‌طور که از این نیز توضیح داده‌ایم و تا حدودی می‌دانید امبدینگ چیست؛ اما باید خدمتتان عرض کنیم که افراد زیادی از این روش برای موارد زیر استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید این روش درمانی نوین بوده و هر روزه کاربردهای جدیدی از آن کشف می‌شود.

فرم دهی سینه

افرادی که از فرم سینه خود راضی نیستند می‌توانند با مراجعه به کلینیک و مراکز انجام کات گوت و کاشت نخ سینه‌های خود را به جذاب‌ترین حالت ممکن تغییر دهند. در برخی موارد ممکن است فرد بر اثر بیماری در سینه خود دچار عارضه شده باشد که با نخ و طب سوزنی آن را درمان می‌کند.

لیفت صورت

اشخاصی که از انجام عمل‌های زیبایی واهمه دارند می‌توانند با کاشتن نخ جذابیت خود را دوچندان کنند. این روش بدون استفاده از تیغ جراحی افتادگی صورت را تا مقدار قابل‌توجهی از بین می‌برد. از بین رفتن چین و چروک صورت سبب می‌شود تا زیبایی دوره نوجوانی به چهره شخص بازگردد.

رفع کمردرد و درمان سیاتیک

انجام طب سوزنی باعث می‌شود درد کمر تا مقدار قابل توجهی کاهش یابد. همچنین سیاتیک با تحریک نقاط مختلف درمان می‌شود. افرادی که نمی‌توانند همواره از طب سوزنی استفاده کنند با انجام امبدینگ می‌توانند مطمئن باشند که از فواید طب سوزنی بهره‌مند خواهند شد.

تغییر فرم بینی

اکنون می‌دانید امبدینگ چیست. پس اگر از افتادگی بینی خود ناراضی هستید و می‌خواهید با عمل جراحی آن را تغییر دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از نخ آن را اصلاح کرده و دیگر از عمل جراحی استفاده نکنید. عوارضی که عمل جراحی برای شخص به وجود می‌آورد بسیار بیشتر از این روش درمانی نوین است

امبدینگ
از کاشت نخ برای تغییر فرم اعضای بدن استفاده می‌شود

بررسی قیمت و هزینه کاشت نخ

عوامل زیادی در قیمت و هزینه امبدینگ تأثیرگذار هستند. هر کدام از این موارد باید به صورت مرحله به مرحله به بیمار اطلاع داده شود تا بتواند به درستی تصمیم بگیرد.

 • نوع نخ:

نخ‌های متفاوتی برای کاشت وجود دارد که پزشک باید قبل از استفاده آنها را به بیمار معرفی کند و در مورد هر کدام از آنها برای مراجعه کننده به طور کامل توضیح دهد تا او بتواند مطابق با بودجه‌ای که دارد یکی از نخ‌ها را انتخاب کند.

 • موضع درمان:

هر قسمت از بدن بیمار که فرایند کاشتن نخ در آن صورت می‌گیرد هزینه متفاوتی دارد.

 • شدت بیماری:

اگر از امبدینگ برای درمان بیماری استفاده می‌کنید باید شدت بیماری مورد بررسی قرار گیرد و سپس هزینه آن به بیمار اطلاع داده شود. همچنین اگر از دیگر کاربردهای این شیوه درمانی می‌خواهید استفاده کنید پزشک باید با توجه به حجم و وسعت ناحیه هزینه درمان را محاسبه کند.

 • دوره درمان:

گاهی اوقات ممکن است بیمار با یک بار کاشتن نخ نتیجه بگیرد و نیازی به تمدید نداشته باشد. اما در برخی مواقع احتمال دارد امبدینگ در چندین مرحله انجام شود؛ بنابراین هر مرحله هزینه مختص به خود را دارد. گاهی اوقات این هزینه‌ها بیشتر از مرحله قبل بوده و در بعضی مواقع هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

ویژگی‌های پزشک متخصص جهت انجام امبدینگ

یک پزشک خوب با تمام روش‌های کاشت نخ آشنا است و به طور کامل می‌داند که امبدینگ چیست و چگونه انجام می‌شود. در نظر داشته باشید علم پزشکی همواره در حال تکامل بوده و هر بیماری با هر روش درمانی در حال تغییر است. به همین علت کسی که می‌خواهد در یک زمینه متخصص باشد باید مزایا، معایب و عوارض روش‌های درمانی را به طور مرتب به‌روزرسانی کند تا بتواند در مواقع ضروری درست‌ترین تصمیم را بگیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های پزشک متخصص برای انجام کاشت نفت این است که باید توانایی بررسی علائم بالینی بیمار را داشته باشد و مطابق با نیاز بیمار از نخ و درمان مناسب استفاده کند. در صورتی که پزشک در انجام کاشت مهارت کافی نداشته باشد ممکن است مراجعه کننده دچار عوارض جبران ناپذیری شود.

امبدینگ

مرکز خوب جهت انجام کاشت نخ

در یک کلینیک درمانی خوب یک متخصص انجام امبدینگ وجود دارد که تمامی روش‌‌های انجام کاشت را بلد بوده و می‌تواند بیماران را متناسب با نیازشان درمان کند همچنین در مراکز معتبر همه وسایل مورد نیاز در رنج‌های قیمتی متفاوت با کیفیت بالا برای درمان تهیه شده تا بیمار مطابق با نیازش یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

درمانگرانی که این کلینیک‌ها مشغول به کار هستند با آموزش‌های متعددی که می‌بینند به یک شخص ماهر تبدیل شده‌اند. آن‌ها به طور کامل مطلع هستند که امبیدینگ چیست و چگونه انجام می‌شود. پس نیازی نیست بابت مراجعه به یک کلینیک معتبر نگران عوارض احتمالی باشید.

کاشت نخ
طب سوزنی و امبدینگ هر دو طب شرقی هستند.

جمع‌بندی

اگر برای از بین بردن چربی‌های زیر پوستی بدن تلاش خود را کرده‌اید؛ اما همچنان از فرم بدن خود راضی نیستید به مراکز معتبر جهت انجام امبدینگ مراجعه کنید‌. چرا که با خواندن مطالب بالا متوجه شدید که امبدینگ چیست و چه فوایدی دارد. همچنین اکنون می‌دانید چه افرادی از این شیوه درمانی استفاده می‌کنند و چه اشخاصی مجاز به کاشت نخ نیستند. با خواندن این مطالب متوجه می‌شوید چرا تغییر دادن فرم بینی یا فرم سینه با استفاده از این روش باعث شده تا علاقه‌مندان به کاشتن نخ روزبه‌روز در حال افزایش باشد.

به علاوه با بررسی مزایا و معایب به همراه کاربردهای این روش درمانی سعی داشتیم تا همه جوانب این کار را در اختیارتان قرار دهیم. اکنون اگر با خواندن تمامی کاربردهای کاشتن نخ همچنان شک و شبه‌هایی در مورد انجام آن دارید با مشاوران ما تماس بگیرید 02536505064) تا با بررسی وضعیت و شرایطتان اطلاعات دقیق‌تری در اختیارتان قرار دهند. همچنین کارشناسان ما همواره در حال رصد کامنت‌های شما برای پاسخگویی هستند.